Локальне зображення обкладинки
Локальне зображення обкладинки

Леонід Кучма: прем'єр-реформатор / Павло Гайдуцький

За: Вид матеріалу: Текст Текст Публікація: Київ : ДКС Центр, 2023Опис: 416 сISBN:
  • 978-617-7300-99-0
Тематика(и):
Тип одиниці: Книги
Мітки з цієї бібліотеки: Немає міток з цієї бібліотеки для цієї назви. Ввійдіть, щоб додавати мітки.
Оцінки зірочками
    Середня оцінка: 0.0 (0 голос.)
Фонди
Тип одиниці зберігання Поточна бібліотека Шифр зберігання Стан Штрих-код
Книги Книги Читальний зал № 2 (економ. л-ра) 338.24.021.8(477)/Г14 (Огляд полиці(Відкривається нижче)) Доступно 00000027978

Зміст:
Передмова: Надзвичайний уряд у боротьбі з кризою
1. Прем’єр нової формації
2. Адміністративно-реформаторський уряд
3. Країна на межі катастрофи
4. Заслін хаосу НЕПом
5. Замість програм — антикризові заходи
6. Феномен декретних повноважень
7. Гіперінфляція: причини та дії уряду
8. Фальшивий лібералізм у банківській системі
9. Дисбаланс у торгівлі та фінансах
10. Радикалізація реформ
11. Мотивація економіки
12. Протистояння з парламентом
13. Позиціонування з президентом
Виступи прем’єр-міністра Л. Кучми в Верховній Раді України
1. "Л. Кучма — керівник великого масштабу" : Виступ президента Л. Кравчука з нагоди представлення Л. Кучми на посаду прем’єр-міністра України. 13 жовтня 1992 р.
2. "Перед новим урядом стоїть головне завдання: стабілізація економіки та її ринкове реформування" : Виступ з нагоди представлення на посаду прем’єр-міністра України. 13 жовтня 1992 р.
3. "Я — за формування коаліційного уряду народної довіри з керівників-практиків та професіоналів" : Виступ після затвердження прем’єр-міністром. 13 жовтня 1992 р.
4. "Влада стикнулась з гострою необхідністю наведення елементарного порядку в країні" : Виступ з нагоди представлення складу уряду та його основних завдань. 27 жовтня 1992 р.
5. "Найголовнішим завданням на даному етапі є відвернення деградації економіки, збереження українського народу і держави" : Доповідь про антикризові заходи уряду.
6. "Сьогодні царів і королів немає і один нічого не зробить" : Дискусія в парламенті з приводу надання уряду додаткових повноважень. 18 листопада 1992 р.
7. "Ми приймаємо декрети і зразу ж натикаємось на їх блокування" : Виступ з нагоди 100 днів уряду. 19 грудня 1992 р.
8. "В країні тотальна загальнодержавна криза — не криза росту, а криза змісту" : Доповідь "Про соціально-економічне становище в Україні та заходи щодо його стабілізації". 21 січня 1993 р.
9. Про план дій Уряду України з реалізації та розвитку "Основ національної економічної політики на 1993 рік" : Доповідь уряду. 2 лютого 1993 р.
10. "Криза з економічної стає політичною: відчувається сила інерції соціального утриманства" : Виступ про стан і тенденції економіки. 8 квітня 1993 р.
11. "Реалізація наданих уряду повноважень показала, що можна навести порядок в країні, побороти хаос та анархію в економіці" : Виступ про підсумки діяльності уряду за півріччя додаткових повноважень. 18 травня 1993 р.
12. "Для того, щоб управляти, треба мати кадри, фінанси і злагоду в парламенті. Уряд цього не має" :


з відмовою парламенту продовжити уряду додаткові повноваження. 20 травня 1993 р.
13. "В цій важкій ситуації всю повноту влади та відповідальності має взяти на себе Президент" : Виступ у зв’язку із завершенням додаткових повноважень уряду. 21 травня 1993 р.
14. "Доповідь прем’єр-міністра була об’єктивною і чесною. Ці шість місяців уряд працював в екстремальних умовах і робив те, що міг робити, і робив відповідально" : Виступ президента Л. Кравчука з приводу продовження уряду додаткових повноважень. 21 травня 1993 р.
15. "Ні відставки, ні продовження декретних повноважень" : Витяг із стенограми Верховної Ради з питання щодо повноважень уряду та президента в поточній ситуації. 21 травня 1993 р.
16. "Треба нарешті вирішити, яке суспільство ми будуємо? Якщо з ринковою економікою, то й дії мають бути відповідні" : Виступ у зв’язку з невизначеністю парламенту — яке суспільство будувати, як долати кризу та які реформи проводити. 1 червня 1993 р.
17. "Шахтарськими страйками кризу не здолати, тільки ще більше заполітизувати, а реформи "поховати" : Виступ у зв’язку з шахтарськими страйками та їх впливом на ситуацію в країні. 5 червня 1993 р.
18. "Похибка в ракетобудуванні призводить до вибуху ракети, а хибна економічна теорія — до вибуху економіки" : Виступ щодо невідкладних заходів з розв’язання страйкової кризи на ринкових засадах. 23 червня 1993 р.
19. "Проблема в тому, що криза в Україні замовлена не тільки і не стільки економічними чинниками. Це також криза свідомості та структурна кризи" : Виступ з нагоди представлення комплексної програми дій уряду щодо стабілізації фінансової системи та подолання кризи в економіці. 31 серпня 1993 р.
20. "Сьогодні ніхто не може скласти програму, яку б ми з вами тут затвердили" : Витяг із стенограми Верховної Ради з питання голосування за Постанову Верховної Ради "Про проект Програми діяльності Уряду України на вересень – грудень 1993 року та на 1994 рік". 1 вересня 1993 р.
21. "Всі ми маємо усвідомлювати: без утвердження приватної власності на землю та засоби виробництва, без свободи підприємництва — ринкової економіки не буде" : Виступ про підсумки діяльності на посту прем’єр-міністра та відставку. 21 вересня 1993 р.
22. "Я чесно працював одинадцять важків місяців спаду економіки. Мене сватали на посаду прем’єр-міністра в уряді, тимчасовий характер якого ні в кого не викликав сумніву" : Виступ у зв’язку з відставкою з посади прем’єр-міністра. 21 вересня 1993 р.
23. "Я іду, щоб повернутись" : Витяг з стенограми Верховної Ради з питання відставки Л. Кучми з посади прем’єр-міністра. 21 вересня 1993 р.
Післямова: Феномен уряду Л. Кучми
1. Особливості складу уряду
2. Специфіка стратегії й тактики уряду
3. Винятковість результатів урядування
Додатки
А. Характеристика декретотворчої діяльності уряду Л. Кучми
Б. Характеристика міністрів, які працювали в уряді Л. Кучми
В. Міжнародні візит та зустрічі прем’єр-міністра Л. Кучми
Г. Поїздки в регіони України прем’єр-міністра Л. Кучми
Д. Важливі концепти, висловлені прем’єр-міністром Л. Кучмою
Е. Крилаті вислови прем’єр-міністра Л. Кучми

Анотація:
Ця книга про гостру трансформаційну кризу в Україні на початку 1990-х років, про роль уряду та прем’єр-міністра Л. Кучми у боротьбі з кризою та здійсненні ринкових реформ у складних умовах політичної поляризації парламенту, політикуму та суспільства. Для тих, кому болить за Україну.

Натисніть на зображення, щоб переглянути його в оглядачі зображень

Локальне зображення обкладинки